Новини області і галузі

  Олексій Гончарук в рамках робочої поїздки на Чернігівщину закликав Голову Держлісагентства Андрія Заблоцького відсторонити від виконання обов'язків керівника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Зінченка через значні порушення в державних лісгоспах Чернігівщини.
  Торік обсяг незаконних рубок у регіоні заподіяв шкоди державі на 2,3 млн грн. При цьому, лісопорушниками відшкодовано лише 27,3 тис. грн, тобто менше ніж 0,1%. До того ж, у низці лісгоспів Чернігівщини за 2019-й рік спостерігається незадовільний фінансовий стан та падіння реалізації продукції.
«Наскільки мені відомо, до цього пан Зінченко очолював Харківське облуправління. Зараз ми там теж виявляємо великі правопорушення. Тільки за 2019-й рік виявлено незаконних рубок на понад 350 млн гривень. Але попри це, у червні минулого року попереднє керівництво Держлісагентства, незадовго до приїзду Президента Зеленського до Харкова, вирішило чомусь перевести Олександра Зінченка до Чернігова», — сказав Олексій Гончарук.
  Він додав, що поза законом ніхто працювати не буде: «Уряд послідовно знищує корупційні схеми та зловживання в лісовій галузі України та розпочинає боротьбу з нелегальними лісопильнями. Тільки минулого року через «чорні ринки» бюджет недоотримав 803 млн грн. Це неприпустима історія». 
Тож під час наради щодо протидії незаконній природно-ресурсній господарській діяльності Олексій Гончарук доручив:
— керівникам ОДА — вжити дієвих заходів щодо запровадження електронного обліку деревини всіма лісокористувачами;
— керівництву Держлісагентства — сформувати мапу місць легального перероблення деревини, з можливістю надання громадськістю повідомлень про незаконні лісопильні;
— МВС — з 1 березня 2020 року забезпечити проведення контрольних заходів під час транспортування лісоматеріалів необроблених автомобільним транспортом.
  Прем'єр-міністр наголосив, що зі свого боку Уряд уже запровадив низку заходів з контролю та легалізації діяльності у лісовому господарстві.
  Зокрема, робота усіх лісокористувачів тепер буде відкритою та прозорою — вони будуть працювати виключно у системі Електронного обліку деревини. 
  Перевірити легальність деревини за номером бирки, номером автомобіля та товарно-транспортною накладною можна на електронному сервісі open.ukrforest.com.
  Так само через смартфон можна перевірити і законність рубок у лісі. Держлісагентство запровадило пілотний проект «Ліс у смартфоні» з онлайн-мапою лісів, яка доступна для усіх українців lk.ukrforest.com. Олексій Гончарук на власні очі проінспектував процес роботи «Лісу у смартфоні».
«Це пілотний проект, який запроваджує Держлісагентство. Тепер кожна людина може на власні очі переглянути онлайн-мапу рубок, перевірити на мапі законність здійснення рубок або ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини. Завдяки «Лісу у смартфоні» будь-хто небайдужий зможе повідомити правоохоронні органи про нелегальні рубки», — сказав Олексій Гончарук.
Проект на сьогодні вже покриває більшу частину лісгоспів з 18 областей. Однак на сьогодні ще є підприємства, в тому числі й чернігівські, які не вносять дані до системи електронного обліку, хоча биркування покриває 95% підприємств.
  Він закликав комунальні лісгоспи активізувати роботу з надання інформації для наповнення даними проекту «Ліс у смартфоні», що запроваджений Держлісагентством.
  Крім того, з початку лютого Уряд запровадив пілотний проект з продажу всієї деревини на електронних аукціонах. Проте, як зазначив Олексій Гончарук, комунальні лісгоспи не проявляють зацікавленості у цьому процесі.
  «Немає активності по комунальних лісгоспах щодо виставлення деревини на е-майданчику Прозорро.Продажі та інших електронних майданчиках. Підприємства Чернігівоблагролісу не виставили жодного кубометру деревини!» — сказав він. Голова Уряду закликав підприємства активніше приєднатися до цього процесу.
ВІДЕО

Новини підриємства

26.03.2020 40

Прийшов час подбати й про дороги

Хоча останні роки чимало зроблено для будівництва лісових доріг з твердим покриттям ( на сьогодні це 42, 7 км), та ще багато залишилось й звичайних…
24.03.2020 54

Карантинні заходи

У зв’язку з карантином внесено зміни в звичайний розпорядок роботи підприємства. Зокрема обмежено доступ відвідувачів в адмінприміщення. Прохання до…
23.03.2020 154

Громадські загоди відкладаються

21 березня стартувала Всеукраїнська Акція по посадці лісу «Відновлюємо ліси разом». Нажаль, через карантин всі громадські заходи довелось перенести…
19.03.2020 172

Всі лісокультурні роботи проводяться згідно плану

Цього року лісокультурна кампанія розпочалась надзвичайно рано. Тепла зима посприяла тому, що посадку лісових культур розпочали ще наприкінці лютого.…
17.03.2020 187

Вивезли три самоскиди сміття

Три самоскиди сміття зібрали і вивезли працівники лісгоспу та громадські активісти минулого тижня з лісового масиву на Басах. З інформацією про те,…

Пошук по сайту

Архів новин

Пожежа в лісі

Закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі

podii2 0168
Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. З квітня місяця, після сходу снігового покриву, в лісах…

pogega

Ми на мапі

Вхід на сайт