Новини області і галузі

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/з1.jpg'
There was a problem loading image 'images/з1.jpg'
 
 6 лютого Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький зустрівся з представниками громадських екологічних організацій, зокрема, представником МБО «Екологія-Парво-Людина» Петром Тєстовим, незалежним експертом Дмитром Карабчуком, народним депутатом України VIII скликання Остапом Єднаком.
 
Голова Держлісагентства обговорив з ними питання ведення лісового господарства в Україні, природо-заповідного фонду, боротьби з незаконними рубками шляхом залучення громадськості до моніторингу лісопорушень, необхідності розроблення методики оцінки екосистемних послуг та ін.
 
Представники громадськості позитивно оцінили створення онлайн-платфоми lk.ukrforest.com, за допомогою якої громадяни можуть перевіряти законність заготівлі деревини у лісах. Окрім того, вони висловили пропозиції щодо вдосконалення порталу, оприлюднення планів санітарних заходів та ін.
 
Андрій Заблоцький зазначив, що процес вдосконалення онлайн-платформи триває постійно. «Планується оцифровізувати проекти організацій лісового господарства. У тому числі, вже дали доручення, щоб всі області привели у відповідність оприлюднення планів санітарних рубок», - сказав він.
 
Під час зустрічі була приділена увага питанню самосійних лісів і їх переведенням до лісового фонду, необхідністю вирішення земельних питань та обов’язковим введенням електронного обліку деревини, яка заготовляється в національних природних парках.
 
Зустріч продовжилася у більш розширеному форматі з представниками ініціативної групи «Free Svydovets» - активістом і фермером із Закарпаття Орестом Дель Солем; підприємцями, які мають пилорами, Валерієм Павлюком, Іваном Репарюком та Іваном Попюком; координатором і журналістом Ганною Семенюк. Вони розповіли, що їхньою метою є збереження навколишнього середовища від діяльності, яка може зашкодити гірському масиву «Свидовець», та надали звернення щодо перевірки діяльності Ясінянського лісгоспу на Закарпатті.
 
Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький зазначив, що наразі розробляються плани щодо проведення аудиту обласних управлінь та підприємств Карпатського регіону.
 
Також він повідомив, що підходи до роботи з громадськістю та загальна комунікація в лісовій галузі буде змінюватися з метою більш широкого обговорення всіх проблемних питань і їх вирішення.
 
«Під час оцінювання начальників обласних управлінь в кінці минулого року було поставлено завдання, зокрема для Карпатського регіону, стосовно переходу від суцільних рубок до поступових і вибіркових. Хто не буде виконувати ці завдання – будуть звільнені. Зараз існують певні об’єктивні проблеми з повною відмовою від суцільних рубок. Тому дав доручення науковцям з інституту гірського лісівництва на Прикарпатті розробити нові правила заготівлі деревини в гірських районах і надати пропозиції щодо їх впровадження», - підкреслив Андрій Заблоцький.
з1

Новини підриємства

26.03.2020 40

Прийшов час подбати й про дороги

Хоча останні роки чимало зроблено для будівництва лісових доріг з твердим покриттям ( на сьогодні це 42, 7 км), та ще багато залишилось й звичайних…
24.03.2020 54

Карантинні заходи

У зв’язку з карантином внесено зміни в звичайний розпорядок роботи підприємства. Зокрема обмежено доступ відвідувачів в адмінприміщення. Прохання до…
23.03.2020 154

Громадські загоди відкладаються

21 березня стартувала Всеукраїнська Акція по посадці лісу «Відновлюємо ліси разом». Нажаль, через карантин всі громадські заходи довелось перенести…
19.03.2020 172

Всі лісокультурні роботи проводяться згідно плану

Цього року лісокультурна кампанія розпочалась надзвичайно рано. Тепла зима посприяла тому, що посадку лісових культур розпочали ще наприкінці лютого.…
17.03.2020 187

Вивезли три самоскиди сміття

Три самоскиди сміття зібрали і вивезли працівники лісгоспу та громадські активісти минулого тижня з лісового масиву на Басах. З інформацією про те,…

Пошук по сайту

Архів новин

Пожежа в лісі

Закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі

podii2 0168
Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. З квітня місяця, після сходу снігового покриву, в лісах…

pogega

Ми на мапі

Вхід на сайт